Warszawa

Maria Monica London

Maria Monica London to autorski projekt modystki Moniki Ciesiełkiewicz. Pracownia od 4 lat mieści się w jej mieszkaniu, tuż nad brzegiem Tamizy. Z okna roztacza się widok na londyńskie centrum biznesu, a wewnątrz… to już zupełnie inny świat, rodem z Alicji w krainie czarów. Dookoła piętrzą się pudła z kapeluszami, jedwabne kwiaty, woalki i pióra, a na środku stół ugina się od drewnianych form do modelowania kapeluszy. Pracownia mieści się co prawda w Londynie, ale Monika organizuje swoje warsztaty także w Polsce. Całe szczęście!

Monika Ciesiełkiewicz zaczęła swoją przygodę prawie 30 lat temu. W 1992 r. ukończyła w Kaliszu szkołę modniarstwa, zdobywając dyplom czeladnika w tym zawodzie. Od tego czasu tworzy unikatowe nakrycia głowy. Los sprawił, że przeprowadziła się do Londynu i tam to się dopiero rozkręciło na dobre. Rozpoczęła pracę u boku guru świata kapeluszy – Philipa Treacy’ego. I zaczęła odkrywać ten zawód na nowo. Poznawała tajniki pracy przy kolekcjach couture, tworzyła kapelusze dla angielskiej rodziny królewskiej oraz wielu światowych gwiazd kina, mody i muzyki. Kapelusze wykonane przez Monikę noszą m.in.: Kate Middleton, Megan Markle, Lady Gaga, Demi Moore, Tina Turner czy Kate Moss. Od kilku lat Monika tworzy nakrycia głowy na indywidualne zamówienia, a także współpracuje z topowymi londyńskim modystkami, jak np. Jane Taylor.

Modniarstwo to zawód, który łączy w sobie pracę projektanta i rzemieślnika. Zawód, w którym praca wygląda dziś prawie tak samo jak 100 lat temu! Jednocześnie każdy sezon przynosi nowe odkrycie. Modniarstwa uczy się latami, ale każdy etap to naprawdę fascynujące przeżycie. Niestety dziś niewiele jest na świecie miejsc, gdzie można się z nim zapoznać. Jednym z takich wyjątków jest pracownia Moniki, która od kilku lat udziela indywidualnych lekcji i prowadzi warsztaty. Przekazywanie wiedzy i doświadczenia to jedna z misji Moniki. Jak sama mówi: “To dla mnie naprawdę wspaniale móc pokazać innym ten magiczny świat. Mieć swój udział w tym, by ten piękny zawód nie zaginął.” 

Opinie o warsztacie

Review
oceniono
5.0
Kasia
342 Opinie 2022-07-04 23:19

Monika jeszcze raz dziękuję za wspaniałe warsztaty! Było niesamowicie. Nie tylko od strony technicznej, organizacyjnej. Nie tylko dlatego, że nam dodałaś odwagi i otuchy, że kompletny amator da radę! Ale za wszystkie rozmowy, brak dystansu, za serdeczność. Czułam, że przyjechałaś tylko dla nas i cała dla nas!

 Warsztaty kapelusznicze

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Karolina Sochacka
1 Opinie 2022-07-04 10:22

Cudowne warsztaty, cudowna Monika, super atmosfera. Dzięki udziałowi jeszcze bardziej oszalałam na punkcie kapeluszy. Dziękuję i niecierpliwie czekam na więcej!

 Warsztaty kapelusznicze

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Zaneta
342 Opinie 2022-07-03 23:16

Warsztaty kapelusznicze z Moniką były dla mnie fascynującym przeżyciem! Monika potrafi zarazić swoją pasją. Ma dar do tworzenia pięknych nakryć głowy oraz do przekazywania wiedzy i umiejętności w tej dziedzinie. Na nasze dwudniowe spotkanie przywiozła niemal całe wyposażenie swojej londyńskiej pracowni! W czasie prawie 10. godzin poznałyśmy wszelkie tajniki zawodu modysty - pod okiem mistrzyni uformowałyśmy kapelusze, obszyłyśmy i ozdobiłyśmy. Z pewnością wrócę na kolejną edycję warsztatów z Moniką !

 Warsztaty kapelusznicze

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Aga
342 Opinie 2022-07-03 22:22

Fantastyczne warsztaty z przeciekawą prowadząca! Monika jest profesjonalistką z niezwykłym doświadczeniem. Z ogromną dozą uprzejmości i cierpliwości pomagała w” momentach zwątpienia”, tłumacząc krok po kroku każdy element pracy. Gotowe kapelusze zachwycają! Mam nadzieję, że już niedługo kolejny raz spotkamy się na warsztatach!

 Warsztaty kapelusznicze

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Anna Wągrowska
342 Opinie 2022-07-03 22:18

Warsztaty wspaniałe, prowadząca przemiła osoba posiadająca bardzo duża wiedzę.

 Warsztaty kapelusznicze

5.0 Support