Pierwsze spotkanie z gliną potrafi być magiczne. To materiał, który uczy cierpliwości i pokory. Można się denerwować albo złapać głęboki oddech. Ten drugi scenariusz wybrała Michalina, która stoi za projektem Mama Fuego. Obcowanie z gliną to dla niej przestrzeń do spotkania z samą sobą, bycia obecną i mantrowania. Pasję do tego wyjątkowego materiału połączyła z fascynacją kobietami i tym, jak są przedstawiane w różnych kulturach. Najpierw studiowała ich osobliwe cechy, a później zdecydowała się tworzyć dla nich swego rodzaju talizmany – przedmioty, które będą pozwalały przejść z tego, co widzialne do źródła energii, która bije w każdej kobiecie. 

Jej autorskie warsztaty DZIEWCZYNA & GLINA są skierowane właśnie do kobiet, które w bezpiecznej i intymnej atmosferze chcą zacząć tworzyć. To również czas na budowanie relacji, wymianę doświadczeń i przebywanie w kobiecej energii. Prace Michaliny są niezwykle minimalistyczne. Skupia się w nich na charakterze gliny – podkreśla jej ziemisty kolor, surowość i nieoczywistą fakturę. Jednak talizmany, które mogą stworzyć podczas warsztatu uczestniczki, podkreślają ich indywidualny charakter i to w jaki sposób same rozumieją kobiecość. Michalina towarzyszy im w samym spotkaniu z gliną, ale nie narzuca gotowych reguł. Asekuruje w całym procesie, ale zostawia wiele przestrzeni na doświadczanie wyjątkowości świata ceramiki. 

Pracownia Mama Fuego początkowo mieściła się w małej piwniczce na Ursynowie. To tam powstawały pierwsze prace Michaliny. Jednak w jej głowie kiełkował pomysł i chęć organizowania otwartych spotkań dla kobiet, gdzie w bezpiecznej i przyjemnej atmosferze będą mogły ubrudzić się gliną. Po długich poszukiwaniach znalazła swój wymarzony lokal – jasny, przytulny i dobrze skomunikowany. Dziś to jej miejsce na ziemi, do którego zaprasza dziewczyny, chcące w gronie innych kobiet odkryć magię pracy z gliną. 

Prowadzone warsztaty

  • Warsztaty ceramiczne Mama Fuego

    Dziewczyna & Glina

    440 zł 60 minut / os.
    6 h
    5-6 os.

Opinie o warsztatach (5)

Review
oceniono
5.0
Gosia
932 Opinie 16.11.2023 14:50

Michalina jest super przyjemną osobą, zabawną i promienną. Bardzo ciekawie opowiadała o technice i pomimo przekroczenia czasu kursu, pozwoliła nam zostać i dokończyć prace. Piękne miejsce, pachnące kadzidłem i kakao. Z wielką radością wrócę na kolejne zajęcia. Super energia. Dziękuję!

 Dziewczyna & Glina

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Anita
932 Opinie 15.11.2023 20:23

Dziękuję Mama Fuego by Michalina! Było przecudownie! Dziękuję za luźną i ciepłą atmosferę, dużą dawkę wiedzy o glinie i technikach pracy z nią, a do tego pełną wolność kreacji i wsparcie. Wyszłam z wielką chęcią powrotu... :)

 Dziewczyna & Glina

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Karolina
932 Opinie 25.10.2023 13:56

Świetne warsztaty. Dużo wiedzy i praktyki. Dużym plusem jest też fajna atmosfera samej pracowni oraz przesympatyczna prowadząca. Serdecznie polecam !!

 Dziewczyna & Glina

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Emilia
932 Opinie 22.08.2023 22:59

Było fantastycznie. Mimo tego że często stresują mnie tego typu zajęcia, czułam się bardzo zrelaksowana i chętnie wróciłabym do pracowni. Magiczne miejsce 😊

 Dziewczyna & Glina

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Wiktoria
932 Opinie 06.01.2023 10:45

Super warsztaty!!! Bardzo dużo wiedzy i mega miła atmosfera :)

 Dziewczyna & Glina

5.0 Support

Mama Fuego

Warszawa

Ceramiczne
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto