Pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie to podłoże działania marki Mam kwiat. A o właściwym podłożu i procesie hodowania kwiatów Maria wie sporo, bo jej rodzice i dziadkowie zajmują się roślinnym biznesem od lat. Wychowana wśród natury od zawsze zachwycała się formą, teksturą i kolorami kwiatów. Maria nie zatrzymała się na podziwianiu wyjątkowych kształtów – od 5 lat uczy się u wybitnych florystów, którzy przekazują jej wiedzę, ale też wartości – szacunek do używanych materiałów i planety. Praca z najlepszymi pozwala stale zgłębiać nowe techniki i wybierać te, które są najbliżej jej estetyki. To z kolei przekłada się na efekty – nawet wybierając te same rośliny, ale skupiając się na ich teksturze i wyjątkowych kolorach, za każdym razem można uzyskać inny efekt i zaskoczyć odbiorców nieoczywistym detalem. 

Nazwa pracowni Mam kwiat jest wyrazem bezpośredniej chęci dzielenia się tym, co Maria dostała od najmłodszych lat. Kwiaty to źródło estetycznego zachwytu i radości, którą autorka projektu chce przekazywać dalej. Rośliny to dla niej także dowód na istnienie Boga – jego kreatywności, bogactwa i piękna. Sam koncept funkcjonuje od 2019 roku, choć kwiecista przygoda rozpoczęła się nieco wcześniej. Maria od samego początku przykłada sporą wagę do doboru mentorów i własnego rozwoju.

Warsztaty Mam Kwiat to nie tylko praca z roślinami, ale także holistyczne podejście do niezwykłego świata natury. To przestrzeń budowania wrażliwości na piękno stworzenia, praca z detalami i analizowanie indywidualnych walorów każdej gałązki. Kurs daje też ogromne poczucie sprawczości i pozwala docenić radość z bycia w procesie. Uczy wyciszenia, skupienia na szczegółach i pomaga wydobyć prawdziwe piękno kwiatów. Ostatecznie uczestnicy kończą nie tylko z własnoręcznie stworzonym dziełem, ale zachwytem nad bogactwem świata przyrody – formami, kolorami i teksturami.

Prowadzone warsztaty

 • Warsztaty florystyczne Mam Kwiat

  Ukręć bukiet

  390 zł 60 minut / os.
  3 h
  5-10 os.
 • Warsztaty florystyczne Mam Kwiat

  Kompozycja w duchu less waste

  460 zł 60 minut / os.
  3 h
  5-8 os.

Opinie o warsztatach (4)

Review
oceniono
5.0
Aneta
932 Opinie 13.12.2023 20:32

Warsztaty przygotowane były naprawdę bardzo dobrze: narzędzia, niezbędne elementy, drobiazgi dekoracyjne i przede wszystkim dużo dużo pachnącego zielonego oraz prawdziwe bogactwo przeróżnych łodyg/badylków dodających pikanterii wieńcowi. Każdy uczestnik (w przypadku naszej grupy - uczestniczka) mógł zrealizować pomysł, który właściwie rozbudowywał się w trakcie powstawania wieńca. Prowadząca - Marysia - bardzo pomocna, na każdym etapie procesu służyła radą i podpowiedzią, nie ingerując w szaleństwo tworzenia :) Powstały bardzo nowoczesne w formie wieńce świąteczne. Na pewno wezmę udział w kolejnych warsztatach tej Prowadzącej.

 Wieniec świąteczny

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Agnieszka
932 Opinie 06.08.2023 14:38

Wspaniale spędzony czas🌺Urocze wnętrze, piękne, inspirujące Kobiety i ciepła atmosfera🌻zachwycające bukiety, które powstały dzięki ogromowi wsparcia od pięknej Marii to było naprawdę coś niesamowitego💐

 Ukręć bukiet

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Katarzyna
932 Opinie 20.07.2023 22:53

Dziękuję za inspirujący i twórczy czas na warsztatach. Duża dawka wiedzy, profesjonalne podejście, przemiła atmosfera. To były moje pierwsze warsztaty florystyczne u Marii i z chęcią wybiorę się na kolejne :)

 Ukręć bukiet

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Lila
932 Opinie 09.07.2023 07:26

Bardzo pozytywnie, mama wróciła z warsztatów zachwycona! :) Udany prezent!

 Ukręć bukiet

5.0 Support

Mam Kwiat

Warszawa

Florystyczne
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto