Warszawa

MAKU - pracownia szkła

Szukanie własnej ścieżki i tworzenie niepowtarzalnych wzorów doprowadziło do stworzenia pracowni MAKU. Za projektem stoi Matylda Makulska, która swój warsztat zaczęła rozwijać podczas studiów na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, a następnie przez 10 lat samodzielnej drogi jako artystyka. Spod jej ręki wychodzą szklane elementy dekoracyjne i użytkowe takie jak misy, talerze, kafle i ozdoby świąteczne. Do ich tworzenia Matylda wykorzystuje technikę fusingu, która polega na obróbce cieplnej tafli szklanych w specjalistycznych piecach. 

Matylda jest fanką minimalizmu i nie lubi ulegać modzie. Stale szuka inspiracji w otoczeniu, ale to tylko wstęp do tego, co ostatecznie stworzy. Konsekwentnie pracuje nad własnym stylem, a jej produkty są niezwykle dopracowane. Choć przygotowywanie różnych wariantów i wersji projektu wydłuża proces twórczy, to ostateczne dzieło jest czymś, co sama chciałaby używać. 

Pracownia MAKU znajduje się w sercu warszawskiej starówki – na ulicy Koziej. Choć jest zlokalizowana o krok od tętniącego życiem Krakowskiego Przedmieścia, to jest to miejsce inspirujące i spokojne – urok pracowni docenia zarówno Matylda, jak i osoby, które uczestniczą w jej warsztatach. Przyznaje, że jej największym sukcesem jest możliwość robienia na co dzień tego, co kocha. To właśnie ta miłość i dążenie do osiągania własnych celów doprowadziły do wielu owocnych współprac z innymi projektantami i nieszablonowych zleceń tworzonych dla indywidualnych klientów. 

Opinie o warsztacie

Review
oceniono
5.0
Sarah
423 Opinie 2021-11-15 09:16

Moi przyjaciele i ja bardzo podobały mi się te warsztaty! Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów naszej pracy twórczej. Nasza tegoroczna choinka będzie uroczym przypomnieniem czasu spędzonego na tych warsztatach i sprawi, że uśmiechniemy się do naszej kreatywności. Gorąco polecamy to każdemu zainteresowanemu nauką nowego rzemiosła! Dziękuję za cudowne popołudnie. Twoi szaleni kanadyjscy klienci, Sarah, Noor, Marie i Amanda.

 Szklane ozdoby choinkowe

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Katarzyna
423 Opinie 2021-11-12 10:48

Wspaniale spędzony czas w niezwykłej atmosferze pracowni w sercu Starego Miasta. Warsztat daje możliwość zobaczenia od podszewki czegoś, czego zwykle widzimy tylko efekt końcowy i wejść do miejsca, którego drzwi na co dzień są zamknięte przed publicznością. Idealna rozrywka dla twórczych dusz i tych, którzy lubią prace manualne. No i wspaniała pamiątka, czyli efekt warsztatu, który zabieramy ze sobą do domu. Gorąco polecam! ;)

 Szklane ozdoby choinkowe

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Magda
423 Opinie 2021-11-09 08:04

Ciekawe, nowatorskie warsztaty. Technika wcale nie jest taka łatwa jak może się wydawać, daje więc dużo zabawy, żeby stworzyć własne ozdoby. Dzięki instrukcjom można stworzyć piękne szklane przedmioty, które zostaną z nami na długo. Serdecznie polecam!

 Szklane ozdoby choinkowe

5.0 Support