A co gdyby wytchnienie po godzinach spędzonych przed komputerem znaleźć w rzemiośle i sztuce? Ten scenariusz przetestowała Ewa, która stoi za projektem MAKRAMY PLOTE. Przez wiele lat zajmowała się architekturą i projektowaniem wnętrz, ale w trakcie pandemii znalazła przestrzeń na twórczą alternatywę. To właśnie wtedy zaczęła samodzielnie uczyć się, co można wyczarować z bawełnianych sznurków. Był to także moment, w którym odkryła przestrzeń na rynku i sama odpowiedziała na tę potrzebę – mowa o warsztatach z plecenia makram. 
Ewa poszła za głosem intuicji i zaczęła dzielić się swoją wiedzą, pozostając przy tym wierna swoim wartościom. Duży nacisk kładzie na ekologię i troskę o naturę. Właśnie dlatego tworząc makramy, korzysta z tego, co jest dostępne w jej otoczeniu – bawełnianych sznurków z recyklingu czy znalezionych na plaży kawałków drewna. W jej rękach każdy z przedmiotów może zyskać drugie życie. Niezwykle istotna jest także dla niej idea siostrzeństwa i wsparcia wśród kobiet. Jej warsztaty to bezpieczna przestrzeń, pełna szacunku i ciepła. 

Szczególną zdolnością Ewy jest łatwość w dzieleniu się wiedzą.  Dodatkowo inspiruje uczestników kursu do poszukiwania w sobie kreatywności i twórczej energii. Ewa jest głęboko przekonana, że każdy ją w sobie nosi, a ona wie, jak dać jej dojść do głosu. Osoby biorące udział w warsztatach mogą także liczyć na jej pełne wsparcie w całym procesie zdobywania nowych kompetencji. Nie tylko dowiadują się, jak zaplatać sznurki, ale także jak łączyć ze sobą kolory, faktury i materiały. Ostatecznie każdy z nich wychodzi z kursu z unikatowym dziełem, które następnie może zawisnąć w honorowym miejscu w salonie. Samodzielnie stworzona makrama to w końcu najlepsze potwierdzenie, że nowa umiejętność została opanowana.

Prowadzone warsztaty

 • warsztaty makramy Makramy PloteGdańsk

  Wyplatanie makramy Olivka Garden

  220 zł 60 minut / os.
  3 h
  2-5 os.
 • warsztaty makramy grupowe makramy ploteGdańsk

  Warsztaty makramy w tropikalnym ogrodzie

  220 zł 60 minut / os.
  3 h
  2-5 os.
 • warsztaty makramy Makramy PloteGdynia

  Wypleć pierwszą makramę

  290 zł 60 minut / os.
  3 h
  1-2 os.
 • warsztaty makramy Makramy PloteGdynia

  Warsztaty tworzenia makramy Olivki

  290 zł 60 minut / os.
  3 h
  1-2 os.

Makramy Plote

Gdynia | Gdańsk

Makramy
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto