
Rozkochanie mieszkańców Krakowa w kwiatach i naturalnych bukietach to misja projektu, jakim jest Łodygarnia. Stoją za nim Sławomir i Agnieszka, którzy połączyli swoje siły, żeby stworzyć wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa. Za cel postawili sobie tworzenie nietuzinkowych kompozycji, które będą zatrzymywać spojrzenia. Obrazek uzupełnia zamiłowanie Agnieszki do tworzenia – po godzinach maluje, projektuje, gotuje, plecie makramy i projektuje kartki okolicznościowe.
Tworzenie nieoczywistych kompozycji od zawsze było jej pasją, ale droga zawodowa Agnieszki nie była tak prosta i oczywista. Z wykształcenia jest specjalistką od reklamy i PR. O kwiatach zaczęła myśleć na poważnie w liceum, a florystyki uczyła się w jednej z najlepszych kwiaciarni w Londynie. Z czasem pojawiła się w niej chęć dzielenia się swoimi zainteresowaniami z szerszym gronem osób – w trakcie warsztatów dzieli się zarówno wiedzą praktyczną, jak i teoretyczną. W odpowiednim momencie jej drogi przecięły się ze Sławomirem, który zaufał jej talentowi i pozwolił rozwinąć skrzydła.
Kwiaciarnia funkcjonuje na mapie Krakowa od 2016 roku. Właścicielem marki był Sławomir, a Agnieszka kierowała projektem. Od sierpnia 2023 Agnieszka przejęła na własność salon florystyczny, a zespół tworzą z nią jeszcze dwie osoby. Łodygarnia zrodziła się w niewielkiej przestrzeni, a gdy chęć dzielenia się kwiecistą pasją dojrzała, pojawiło się nowe miejsce. Projekt zdobył tytuł “Kwiaciarni roku 2019” w plebiscycie organizowanym przez Dziennik Polski i Gazetę Krakowską, ale apetyt właścicielki jest znacznie większy.
Warsztaty organizowane pod szyldem Łodygarni to okazja do zarażania miłością do roślin, ale także szerzenia jasnych wartości. Agnieszka działa w duchu less waste i unika pracy z tworzywami sztucznymi. Swoimi projektami pokazuje, że kwiaty nie potrzebują towarzystwa celofanu i plastiku. Tworzone przez nią wiązanki charakteryzuje naturalność i dużo serca włożonego w każdy projekt – większość produktów i ozdób tworzy własnoręcznie. Organizowany przez nią kurs jest okazją do bycia blisko natury, kreatywnych eksperymentów, ale także interakcji z innymi, roślinnymi entuzjastami.