Irina makes ceramics

Irina makes ceramics to nowy projekt Iriny Grishiny, która od 2016 roku do niedawna działała pod szyldem August Design Studio. Dziś stawia na markę własną. Projektuje, tworzy i sprzedaje ceramiczne przedmioty, głównie z porcelany. Prowadzi też warsztaty “W dobrej formie”, gdzie dzieli się swoją wiedzą i magią oddziaływania ceramiki na umysł człowieka. Jak mówi “Ten proces odpręża, daje poczucie spokoju, skupienia. Coś nastawia w głowie”.

Irina urodziła się na Kamczatce i przez pierwsze 24 lata życia w ogóle nie podejrzewała, jak mocno zwiąże się z ceramiką. Dopiero w poznańskiej Wyższej Szkole Designu poznała to rzemiosło. I przepadła na dobre. W pracowni spędzała całe dnie, od rana do wieczora, nawet w weekendy. Całkowicie pochłonęła ją przyjemność tworzenia niepowtarzalnych naczyń, naturalność materiału i jego piękno.

W swoich pracach inspiruje się naturą Kamczatki i spotkaniami z ludźmi. Twierdzi, że najbardziej lubi leniuchować, ale trudno w to uwierzyć, patrząc na to, ile pracuje, wystawia i jakie zdobywa nagrody. Gdy nie zajmuje się ceramiką, fotografuje. W wolnych chwilach także jeździ na rowerze i biega.

Opinie o warsztacie

Review
oceniono
5.0
Asia
81 Opinie 2021-03-07 08:39

Bardzo ciekawie spędziłam czas. Irina stworzyła swobodną i twórczą atmosferę. Czekam na kolejne warsztaty.

 W dobrej formie: porcelana

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Agnieszka
81 Opinie 2021-03-06 14:07

Irina to inspirująca artystka , z własnym stylem i rzetelną wiedzą. warsztaty przebiegały w luźnej i przyjaznej atmosferze, przy dobrej kawie i muzyce - odprężają i pobudzają. na pewno wrócę! 🌝

 W dobrej formie: porcelana

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Martyna
81 Opinie 2021-03-01 21:35

Warsztat bardzo mi się podobał. W sposób kompleksowy wprowadził mnie do świata porcelany. Już nie mogę się doczekać na kolejne :)

 W dobrej formie: porcelana

5.0 Support