Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku. W przypadku Leny dziesięcioletnia podróż po krainie rzemiosła zaczęła się od wyhaftowania bransoletek, które zawiozła do różnych galerii w Krakowie. Wtedy postawiła na spełnianie swoich marzeń – nauczania gry na flecie, zapisania się do szkoły florystycznej, pracy w przedszkolu i realizacji zleceń na haft. To także moment, kiedy Lena zrezygnowała z pracy na rzecz swojej najważniejszej pasji. Choć różne dziedziny rzemiosła gościły w jej życiu, to właśnie ręczne wytwarzanie haftu jest jej naturalnym sposobem wyrażania siebie. Pierwsze sploty tworzyła już w dzieciństwie – pod okiem babci. Już wtedy spodobało się jej układanie ściegów obok siebie i mieszanie kolorów. 

Dewizą  Leny jest “życie jest zbyt krótkie, żeby tracić czas na nieważne sprawy”. Sama jest przykładem osoby, która bierze z niego pełnymi garściami. Nie boi się nowego, eksploruje, szuka okazji. Mnogość jej pasji i otwartość na nowe scenariusze jest inspirująca oraz zachęca do zmian. 

Znakiem rozpoznawczym Leny jest niezwykłe tempo haftowania. Tworzy spontanicznie, a ostateczne wzory pojawiają się w jej głowie w trakcie pracy. Nie korzysta ze szkicownika – pozwala się ponieść twórczemu flow. Z drugiej strony podczas warsztatów ma wobec uczestników mnóstwo wyrozumiałości i empatii – nie narzuca swojego tempa i pozwala odkrywać świat rzemiosła we własnym rytmie. Ogromną radość przynosi jej świadomość, że ta niezwykle stara technika zdobienia wraca do łask i wiele osób jest gotowych się jej uczyć. Do przekazywania wiedzy podchodzi z lekkością – nie wymaga od uczestników zapamiętywania nazw ściegów. Czas w pracowni ma przynosić radość tworzenia i pozwalać się odstresować. I tu nie ulega wątpliwości, że nawet pierwsze, nieidealne ściegi przynoszą uczestnikom warsztatu poczucie spełnienia i drobne momenty zachwytów.

Prowadzone warsztaty

  • warsztaty haftowania haftowała igła z nitką

    Bransoletka zdobiona haftem

    450 zł 60 minut / os.
    5 h
    1-5 os.

Haftowała Igła z Nitką

Kraków

Haftowania
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto