“Rzuciłam wszystko i wyjechałam w Bieszczady” – tak zaczyna się wiele rewolucyjnych historii, i ta, związana z powstaniem Pracowni Drewna Figaj, ma z nią coś wspólnego. Basia, pomysłodawczyni projektu, postawiła po latach pracy w korporacji zająć się tym, co naprawdę kocha. Porzuciła wygodną posadę i poszła za głosem serca – otworzyła niewielką pracownię stolarską, w której tworzy drewniane mozaiki przy użyciu różnych technik. 

Przygodę z drewnem rozpoczęła budując stół do salonu i meble na taras. Później na długi czas zapomniała o drewnianej pasji, aż do dnia, gdy w jej domu pojawił się pies. Próbując zbudować jego legowisko, ułożyła pierwszą mozaikę z drewna i przepadła. Tworzenie drewnianych obrazów stało się przestrzenią do łączenia praktycznego działania z artystycznym spełnieniem. Największą inspiracją Basi jest codzienność – otaczające ją przedmioty, tekstury, ludzie, doświadczenia i emocje. Każda z tych rzeczy wpływa na jej sposób myślenia i znajduje odwzorowanie w tworzonych przez nią pracach. Z kolei sam proces jest dla niej formą medytacji i opowiadania historii za pomocą drewna. 

Pracownia Figaj, której nazwa pochodzi od nazwiska Basi, działa od listopada 2020 roku, a jej pierwszą siedzibą był klimatyczny budynek wrocławskiego Dworca Nadodrze. Obecnie, pod nowym adresem, można wziąć udział w prowadzonych przez nią warsztatach i w ten sposób odkryć drzemiące w każdym z nas pokłady kreatywności. Basia pomaga wydobyć uczestnikom dziecięcą pasję i radość tworzenia. To skuteczny sposób, żeby przypomnieć sobie, że ograniczenia to coś, co zazwyczaj sami sobie narzucamy. Nieskrępowane doświadczanie nowych rzeczy pozwala zmienić perspektywę i myślenie o sobie samym. 

Warsztaty w pracowni Figaj to bezpieczna przestrzeń do pobrudzenia sobie rąk farbą i oprószenia spodni świerkowym pyłem. Basia jako prowadząca jest czujną obserwatorką i towarzyszy uczestnikom w całym procesie – wielokrotnie wspólnie docierają do punktu zachwytu nad kreatywnością i zaskoczenia możliwościami  pracy rąk. Sama określa to magicznym momentem, w którym do głosu dochodzi głęboko uśpiony instynkt i doświadczenie piękna pracy z drewnem. 

Prowadzone warsztaty

 • Warsztaty stolarskie podkładki Figaj Pracownia Drewna

  Stwórz drewniane podkładki

  300 zł 60 minut / os.
  3 h
  3-5 os.
 • Warsztaty stolarskie Figaj Pracownia Drewna

  Warsztaty dla par: zróbcie stolik kawowy lub lustro

  1000 zł 60 minut / os.
  8 h
  1-1 os.

Opinie o warsztatach (10)

Review
oceniono
5.0
Diana
932 Opinie 15.10.2023 13:39

Wspaniale spędzony czas. Dobra dawka wiedzy, życzliwa i przemiła atmosfera w czasie warsztatów. Nic tak bardzo nie cieszy oka, jak własnoręcznie zrobiony i w pełni spersonalizowany stolik. Polecam z całego serca.

 Warsztaty dla par: zróbcie stolik kawowy lub lustro

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Asia z rodzinką
932 Opinie 29.08.2023 08:18

Wspaniały czas, dużo wiedzy i jeszcze więcej praktyki, a nasze rękodzieło przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Na warsztaty zabraliśmy naszego ośmiolatka, który dzielnie z nami tworzył nasz stolik z duszą. Teraz synek chodzi dumny i wszystkim w około opowiada co robił po kolei i jak cenny jest nasz rodzinny stolik. Super doświadczenie w bardzo przyjaznej atmosferze i niesamowity klimat! szczerze polecamy i dziękujemy

 Warsztaty dla par: zróbcie stolik kawowy lub lustro

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
W
932 Opinie 13.07.2023 11:57

Warsztaty naprawdę bardzo przyjemne. Prowadząca przesympatyczna, odpowiedziała na wszystkie pytania i wyjaśniła wątpliwości. Gorąco polecam!

 “Sama sobie zrobię!” – warsztaty majsterkowania dla kobiet

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Piotr i Monika
932 Opinie 23.04.2023 19:57

Świetne warsztaty z tworzenia mozaiek! Klimatyczna pracowania, super sprzęt - wszystko czego potrzeba jest pod ręką. Basia jest przesympatyczna i pomaga/podpowiada gdy tego potrzebujemy, ale jednocześnie zostawia uczestnikom naprawdę dużo wolnej ręki. Na warsztatach wybieramy drewno, malujemy, szlifujemy, tniemy, kleimy itd. Świetny sposób na zapoznanie się z z bardzo różnorodnymi narzędziami. Bardzo polecamy!

 Stwórz swoją mozaikę z drewna

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Adrian
932 Opinie 16.04.2023 09:47

Bardzo fajny warsztat, który pozwala "odczarować" jak robić meble i drewniane mozaiki, zaprzyjaźnia z elektronarzędziami a na koniec zostaje stolik z super efektem. Prowadząca jest pomocna, ale możesz mieć pewność, że produkt warsztatu będzie w pełni Twoim tworem.

 Warsztaty dla par: zróbcie stolik kawowy lub lustro

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Natalia
932 Opinie 20.02.2023 09:40

Opinię piszę z zaparzoną herbatą, a kubek stoi na podstawce, którą zrobiłam na warsztatach u Basi. Mam cztery podstawki, z których jestem bardzo dumna. A to dzięki Basi, u której mogłam je wykonać. Polecam serdecznie te warsztaty. Myślę, że po tych warsztatach każdy doceni pracę rękodzielnika! Zajrzyjcie sobie na stronę Figaj - pracownia drewna i zobaczcie co tworzy właścicielka. Ekstra sprawa!

 Stwórz drewniane podkładki

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Cecylia i Asia
932 Opinie 27.11.2022 18:08

Z całego serca polecamy! Prowadząca bardzo miła i pomocna. Wszystko dokładnie pokazuje i tłumaczy. Jest otwarta na pomysły kursantów. Warsztaty są kreatywne i relaksujące. Poza tym dużą satysfakcję daje samodzielne używanie klawych narzędzi, jak gwoździarka pneumatyczna czy kątownik japoński.

 Stwórz swoją mozaikę z drewna

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Agata
932 Opinie 07.11.2022 10:26

Jeśli ktoś się zastanawia, czy warto iść do Basi na warsztaty, to niech lepiej przestanie się zastanawiać i szybko się zapisuje :) Super okazja, żeby pod czujnym okiem zrobić sobie coś ładnego, co będzie nam służyć i cieszyć oko przez długie lata. Satysfakcja ogromna, efekty na koniec dnia zaskakują (oczywiście pozytywnie!), możliwość pobawienia się drewnem, farbą, narzędziami. W dodatku swobodna, luźna atmosfera i pogaduszki przy herbacie i ciastkach sprawiają, że kilka godzin mija nie wiadomo kiedy. Polecam z całego serca wybrać się ze znajomymi lub samemu :)

 Stwórz drewniane podkładki

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Ula
932 Opinie 24.07.2022 12:06

Bardzo polecam! Człowiek z zerowym doświadczeniem ze stolarstwem dał radę zrobić coś co ma ręce i nogi :) dużo wsparcia od strony użycia profesjonalnych narzędzi stolarskich, co początkowo może wydawać się najbardziej przerażające, pod koniec czułam się już mega pewnie używając tego sprzętu. Czas zleciał mega szybko i bardzo przyjemnie. Szczerze polecam :)

 Stwórz swoją mozaikę z drewna

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Justyna
932 Opinie 20.07.2022 13:30

Ciekawe warsztaty w miłej atmosferze :)

 Stwórz lustro w mozaikowej ramie

5.0 Support

Figaj - Pracownia Drewna

Wrocław

Stolarskie
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto