Warszawa

Dwie Zszywki

Za projektem Dwie Zszywki stoją dwie siostry, które wspólnie wyruszyły w podróż do Malezji. Był to początek rewolucji w ich życiu zawodowym i prywatnym. Chwilę później w warszawskiej Domotece powstał sklep z elementami wyposażenia wnętrz rodem z Azji. Wtedy też dziewczyny aktywnie uczestniczyły w zajęciach w lokalnym Domu Kultury i odkrywały świat rzemiosła – tworzyły w glinie, uczyły się szyć na maszynie, sporządzały własne kosmetyki i gotowały wegetariańskie dania. Połączenie tych wszystkich doświadczeń, było początkiem nowej ścieżki. 

Dziewczyny przez lata zajmowały się projektowaniem mebli z drewna. Kolejnym krokiem była przygoda z renowacją foteli. Ich fantazje o łączeniu różnych tkanin i elementów dekoracyjnych wielokrotnie wykraczały poza kompetencje tapicerów, z którymi współpracowały. To z kolei stało się bodźcem, aby zacząć przygodę z tapicerstwem. Stąd już prosta droga do rozpoczęcia półtorarocznego kursu, na którym dziewczyny mogły uczyć się fachu od mistrzów – rzemieślników z krwi i kości. Radość, spełnienie i relaks, których doświadczyły to emocje, którymi zdecydowały się dzielić dalej. Gdy zaznały energii, jaką niesie za sobą twórcza praca, stało się jasne, że chcą przyłożyć swoją rękę do tego, by rzemiosło było żywe.

Warsztaty tapicerskie prowadzone przez Dwie Zszywki to nie tylko sposób na zdobycie nowych, nieoczywistych umiejętności. To przede wszystkim opcja na doświadczenie radości, jaką niesie praca z drewnem i tkaninami. Sam proces niezwykle relaksuje, pozytywnie nastraja, pobudza kreatywność i przynosi satysfakcję z efektów. Ich wieloletnia praktyka w projektowaniu mebli i inspiracje zebrane w trakcie podróży to mieszanka wybuchowa, którą chętnie się dzielą w trakcie kursu. Wisienką na torcie jest fakt, że doświadczenie zawodowe związane z organizacją eventów dla firm, chcą przenosić także w obszar warsztatów. Dziewczyny planują organizować kursy tapicerskie także zagranicą i w ten sposób wrócić do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło – Malezji. 

Obecnie pracownia Dwóch Zszywek mieści się w wyjątkowo klimatycznym miejscu – w okolicach Puszczy Kampinoskiej. Klienci, którzy odwiedzają je na miejscu, zgodnie podkreślają, że czuć tam unoszącą się magię. Nie pozostaje nic innego, jak doświadczyć tego na własnej skórze! 

Prowadzone warsztaty

  • Warsztaty tapicerowania Dwie Zszywki

    Tapicerstwo na okrągło: stwórz dekoracje ścienne

    430,00 zł 1 dzień / os.
    3 h
    3-4 os.
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto