Prezent na odejście z pracy – Jaki prezent wybrać?

Weronika Kwiatkowska

Relacje zawodowe i przyjaźnie, które nawiązują się w miejscu pracy, potrafią być wyjątkowo bliskie. W końcu z ludźmi, z którymi dzielimy biurka, spędzamy długie godziny, żyjemy wspólnymi tematami i borykamy się z podobnymi wyzwaniami. Do tego dochodzą wyjazdy integracyjne, wyjścia po godzinach i wspólne lunche - te relacje naprawdę mają czas, żeby dojrzeć. Im są bliższe, tym trudniej przyjąć informacje o zawodowych zmianach. Jaki prezent na odejście z pracy podarować osobie, która zaskarbiła sobie naszą sympatię?

Prezent na odejście z pracy dla szefa, kolegi i koleżanki

Zastanawiając się, jaki prezent na odejście z pracy podarować, warto pamiętać, że chodzi o gest. Najlepiej sprawdzi się upominek, który będzie przypominał o wspólnych chwilach – nie musi kosztować majątku, liczy się kreatywność. W tym celu dobrze przeprowadzić burzę mózgów i odpowiedzieć sobie na pytanie, co całemu zespołowi kojarzy się z odchodzącą koleżanką lub kolegą. Może było to charakterystyczne powiedzenie lub przepyszne domowe ciasto? Wszystkie tropy są mile widziane – to klucz do prezentu, który faktycznie ucieszy byłego współpracownika. 

Warsztaty kaletnicze Stroppa
warsztaty florystyczne z płatka

Elegancki prezent na odejście z pracy

Szukasz czegoś z klasą? Warto postawić na ponadczasowy podarunek wysokiej jakości, który będzie cieszył dłużej niż tylko jeden sezon. Biżuteria to elegancki prezent na odejście z pracy – zegarek, kolczyki czy bransoletka z pewnością mile zaskoczą obdarowaną osobę i zostaną z nią na dłużej. Dobierając upominek, warto postawić na klasykę i niekoniecznie eksperymentować z najnowszymi trendami.

Prezent dla szefa/szefowej na odejście z pracy

Co ucieszy przełożonego w ostatnim dniu pracy? Jeśli Wasze relacje nie były szczególnie bliskie i nie znasz indywidualnych upodobań szefa lub szefowej, znów najlepiej sprawdzi się klasyka. Eleganckie pióro, kalendarz w skórzanej oprawie z inicjałami lub przydatny gadżet związany z branżą to dobry pomysł na prezent na odejście z pracy dla szefa/szefowej. Więcej inspiracji znajdziesz w artykule Prezent dla szefowej – 8 niezawodnych inspiracji.

warsztaty jublerskie Pracownia Jubilerska Kacper Michalski
warsztaty jublerskie Pracownia Jubilerska Kacper Michalski

Prezent dla kolegi/koleżanki na odejście z pracy

Nie wszystkie relacje w pracy są oficjalne i zdystansowane. Część z nich charakteryzuje ogromne ciepło i serdeczność – wtedy warto, aby upominek odzwierciedlał tę zażyłość. Prezent na odejście z pracy dla koleżanki lub kolegi może mieć znacznie bardziej osobisty charakter – ciekawym pomysłem jest zlecenie zabawnej ilustracji, zaprojektowanie kubków ze wspólnymi zdjęciami lub przygotowanie kolekcji nietypowych etykiet na ulubioną kawę, którą codziennie sączyliście. W przypadku bardziej kreatywnego i zżytego towarzystwa może uda się nakręcić krótki film z życzeniami lub stworzyć pokaz slajdów? Nie ma wątpliwości, że taki podarunek wywoła szeroki uśmiech na twarzy obdarowanej osoby i przypływ ciepłych emocji. Potrzebujesz więcej inspiracji? Sprawdź nasze artykuły – 6 pomysłów na nieoczywisty prezent dla niej oraz Prezenty dla niego. 8 unikalnych propozycji.

Prezent na odejście z pracy na emeryturę

Emerytura to nowy etap w życiu, na który nie do końca wiadomo, w jaki sposób się przygotować. Człowiek zyskuje więcej czasu na to, co kocha, a z drugiej strony czuje, że kończy się coś ważnego, co definiowało go przez długie lata. Prezent dla emerytki na odejście z pracy powinien kryć w sobie ważny przekaz – Twoje życie się nie kończy! Warto, aby upominek był pretekstem do dalszego rozwijania pasji, sięgania po nowe cele i odważnego życia. Dobrze, żeby prezent był symboliczny i krył za sobą większe przesłanie – wielkoformatowa mapa lub voucher na warsztaty, który pozwoli rozwinąć nowe umiejętności. W ostatecznym rozrachunku nie chodzi o kwotę, którą poświęcimy na podarunek, ale o kreatywność i pokazanie, że druga osoba jest dla nas ważna.

Voucher na warsztat rzemioslo sztuka ekologia idealny prezent

Voucher jako prezent to dobry pomysł?

Vouchery na kursy i warsztaty to swego rodzaju drzwi do odkrywania nowych pasji i talentów. To również możliwość złapania oddechu i zrelaksowania się, a to zawsze jest na wagę złota. Szczególnie, jeśli obdarowana osoba ma właśnie za sobą stresujący proces rekrutacji i niełatwe pożegnania. 

Poszukując voucherów na prezent na odejście z pracy, warto sprawdzić ofertę FEBLIKa. W jednym miejscu zgromadzona jest cała masa atrakcji – między innymi kurs ceramiczny, jubilerski, kaletniczy, florystyczny, haftowania czy odnawiania mebli. Jest w czym wybierać. To, co łączy wszystkie warsztaty to fakt, że są prowadzone przez doświadczonych rzemieślników, którzy zapraszają uczestników do swoich pracowni. Nie mamy wątpliwości, że dla obdarowanych osób będzie to niezapomniane doświadczenie.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto